Zatím se o tom jen šeptá, ale zdá se že se Česká republika nepřipojí k celosvětovému pochodu Global Marihuana March který se v květnu koná v desítkách měst po celém světě.

Naši němečtí sousedé uspořádali pochod ve 26 městech po celém Německu.

I když předseda Legalizace.cz, z. s. Robert Veverka jako několikaletý pořadatel ohlásil MMM na konec května v rozhovoru pro Magazín Konopí.

„ V neposlední řadě připravuji další ročník demonstrace za legalizaci konopí Million Marihuana March 2023. Ten je plánován na konec letošního května.“

Tato událost byla zapsaná v kalendáři konopných akcí v Magazínu Konopí a nedávno byla smazána. O důvodech můžeme jen spekulovat.

Strach

Jeden z důvodů prý může být strach z dalšího postihu, Robert byl odsouzen za šíření toxikomanie. Asi to nebude ten pravý důvod, protože na oficiální profilu Piráti Praha je uveden text „Robert má navíc čistý trestní rejstřík. Ihned po zaplacení peněžitého trestu se totiž na odsouzeného hledí, jako by odsouzen nebyl.“

Politika

Robert byl navržen do pražské protidrogové komise a to bylo hojně komentováno nejen v médiích. Nálepka „vyhulence“ u celé řady politických kolegů mu možná nevyhovuje, ale asi nikdy nesundá a snaha ji sundat nedopadá dobře.

Čas ukázal, že se to Pirátům v parlamentních volbách nevyplatilo. Regulace konopí je snaha o odpíchnutí se ode dna, kam je poslali voliči v parlamentních volbách. Většinu pozornosti při tvorbě nového zákona na sebe strhl Jindřich Vobořil (ODS), je možné že ani toto nepřinese dostatek politických bodů.

Peníze

Pokud se nepletu tak prodej Magazínu Legalizace byl pozastaven, Veverka a jeho vydavatelství dostalo pokutu, možná že i dostatek peněz na uspořádání MMM může mít vliv. I když toto považuji za ne moc pravděpodobné.

HHC

Na internetu jsem i zachytil názor že nechuť pořádat MMM může mít i příchuť HHC. Podle mého názoru, Piráti tak i Legalizace.cz, z. prosazují legalizaci všech drog, tedy heroinu, pervitinu, LSD,… Proč by jim nevonělo HHC netuším.

Závěrem bych chtěl napsat že máme celou řadu velkých měst a schopných lidí, pokud někdo cítí potřebu uspořádat MMM, nepochybně má šanci upozornit na problematiku spojenou s užíváním konopí.

reviews2